Nowe mieszkania w Warszawie

W ostatnim dziesięcioleciu Warszawa wydaje się być jednym wielkim placem budowy. Przejeżdżając przez miasto ma się wrażenie, że budowom konstrukcyjnym nie ma końca, jednak rozpocząwszy poszukiwania idealnego mieszkania ilość potencjalnie atrakcyjnych lokalizacji znacznie się zmniejsza. Dlaczego tak się dzieje i jakie cechy powinna mieć idealna inwestycja developerska?

Coraz mniejszy wybór

Wraz z ogromnym popytem na rynku deweloperskim, który mogliśmy obserwować przez ostatnich kilka lat, wiele firm zdecydowało się na konstruowanie pojedynczych budynków lub całych osiedli właśnie w dogodnych lokalizacjach Warszawy – będących gwarancją szybkiej sprzedaży. Faktycznie najatrakcyjniejsze rozkładowo i metrażowo mieszkania w wielu przypadkach były rezerwowany lub wręcz nabywane na etapie przysłowiowe j dziury w ziemi. A ich właściciele musieli uzbroić się w cierpliwość zanim otrzymali możliwość dekorowania nowego lokum. Najciekawsze pod względem lokalizacyjnym są osiedla wzdłuż obydwu nitek metra, gdyż to właśnie ten środek transportu miejskiego zapewnia płynność ruchu nawet w czasie godzin szczytu. Niestety z każdym rokiem zmniejsza się ilość dostępnych działek, co oznacza, że już wkrótce nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w okolicach metra lub trakcji tramwajowej będzie pozostawało jedynie w sferze marzeń. Poszukując mieszkania, w którym sami chcemy zamieszkać, bądź które ma być wynajmowane w celach inwestycyjnych warto skoncentrować się na tym, czego będzie potrzebował rynek – czyli na potencjalnych miejscach pracy. Oczywiście firmy mają swoje siedziby wszędzie, ale ich największe skondensowanie na kilometrze kwadratowym znajduje się w trzech punktach miasta w Centrum, na biznesowym Mokowowie oraz na prężnie rozwijającej się Bliskiej Woli.

Nie tylko lokalizacja

Co jeszcze poza dogodną lokalizacją wyróżnia doskonałe inwestycje developerskie? Nowe apartamenty na sprzedaż powinny być również wykonywane przez znanego i cenionego dewelopera mogącego poszczycić się wieloletnią tradycją oraz bogatym portfolio dotychczas zrealizowanych inwestycji.
Ponadto oglądając nieruchomość należy zwrócić uwagę na standard wykończeń. Dźwiękoszczelne okna, drzwi z atestowanymi zamkami to tylko kilka przykładów elementów godnych uwagi. Innym aspektem jest dbałość o środowisko. W inwestycji Syrena Wola na przykład przepięknie wkomponowano we wspólnej przestrzeni dziedzińca stare drzewo będące pomnikiem przyrody.
Już samo odpowiednie wkomponowanie bryły budynku w istniejącą wcześniej architekturę miasta świadczy o kunszcie twórców projektu, a na jego podstawie możemy też wysnuwać pierwsze wnioski na temat funkcjonalności mieszkań.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego?

Zakup mieszkania poza oczywistymi zaletami takimi jak możliwość kompleksowego zaaranżowania przestrzeni zgodnie ze swoją wizja, bez konieczności wyburzania ścian, zrywania glazury itp. ma również szereg innych korzystnych aspektów. Jednym z nich jest krótszy czas potrzebny na zagospodarowanie wnętrza. Ekipa wykończeniowa zajmie się bowiem kładzeniem nowej podłogi bez konieczności wcześniejszego pozbycia się tej aktualnie istniejącej. Ponadto nabywając nieruchomość bezpośrednio od developera oszczędzamy także pieniądze, gdyż nie płacimy podatku od czynności cywilnoprawnych, którego wysokość wynosi 2% wartości lokalu. Dodatkowo nowe budownictwo w odróżnieniu od starego w standardzie ma miejsce parkingowe w garażu podziemnym, które w tłocznych centralnych lokalizacjach miasta pozwala na szybkie zaparkowanie auta w bezpiecznym, strzeżonym miejscu bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat za miejsce na prywatnym parkingu.
Reasumując właśnie teraz jest najlepszy czas na zakup nowych apartamentów w Warszawie.

Facebook